Why Thai Food&Wine

Jeśli szukacie smaków Azji w Poznaniu to, możemy Wam polecić restaurację WHY THAI food & wine na ul. Kramarskiej 7

Telefon 61 818 29 11

Zdecydowałyśmy się na tejstowanie jednego z podstawowych dań kuchni azjatyckiej czyli Pad Thai’a 34 zł makaron ryżowy z sosem słodko kwaśnym oraz kurczakiem
Do wyboru jest jeszcze wariant z krewetkami lub warzywami. Cechą tego dania jest zapewne sos rybny, jak dobrze pamiętacie Asia, jest uczulona na wszystko co, związane jest z owocami morza, dlatego poprosiłyśmy o wersję dania bez tego sosu i tu z CAŁEGO SERCA chcemy podziękować kucharzom za ten gest i zrobienie dania na specjalnie zamówienie! Pad thai bardzo Nam smakował, był lekko słodkawy, bez zbędnej pikanterii, kurczak idealnie soczysty, a makaron ryżowy idealnie komponował się z pozostałymi smakami!

Jako przystawkę zamówiłyśmy sajgonki na ciepło również w wersji z kurczakiem 17 zł i tu kolejne miłe zaskoczenie, były chrupiące, aromatyczne oraz nie ociekały tak mocno tłuszczem jak w barach azjatyckich szybkiej obsługi:) 
Pad Thai i sajgonki na ciepło Why Thai Food&Wine

Zdecydowałyśmy się również na dania degustacyjne, koszt takiej uczty to, 78 zł od osoby: 
1. Thai style ceviche z łososia w sosie z kolendry i mięty. 
2. Zupa z dorszem z pastą curry z dodatkiem soku z pomarańczy. 
Thai style ceviche z łososia w sosie z kolendry i mięty i Zupa z dorszem z pastą curry z dodatkiem soku z pomarańczy Why Thai Food&Wine

3. Słodko-ostre mule w zielony sosie. 
4. Pierś z kaczki / sous vide / z bok choyem w sosie z galangalu. 
Słodko-ostre mule w zielony sosie i Pierś z kaczki / sous vide / z bok choyem w sosie z galangalu Why Thai Food&Wine

5. Sorbet cytrynowy. 
6.Mus czekoladowy z kremem z pieczonej cytryny i lyche. 
Sorbet nie doczekał fotki :) Mała kuleczka, ale za to przepyszna ;)
Mus czekoladowy z kremem z pieczonej cytryny i lyche Why Thai Food&Wine

Cała degustacja była wręcz WYBORNA !!!! Ale najbardziej co Nam smakowało to łosoś, takiej wariacji na jego temat jeszcze nie jadłyśmy, a sos do niego podany - obłędny, zupa również była dla Nas eksplozją smaków oraz deser - mus czekoladowy to MISTRZOSTWO! 

Kolejność dań była dokładnie przemyślana, sorbet został podany w celu oczyszczenia kubków smakowych. Z kolei mule oraz kaczka były potrawami „normalnej„ wielkości, dlatego wyszłyśmy bardzo najedzone oraz szczęśliwe po takiej uczcie:) 
Chcemy jeszcze nadmienić, iż całą kolację umiliła Nam również OBSŁUGA pracująca w WHY THAI food & wine. Jest Ona bardzo profesjonalna oraz na najwyższym poziomie, bardzo dziękujemy za zrozumienie, pomoc i porady, było Nam niezmiernie miło i smacznie. Na pewno wrócimy tu nie raz !!!!! POLECAMY!!!

Komentarze