MODRA KUCHNIA

MODRA Kuchnia jest miejscem, które łączy Naszą tradycyjną polską kuchnię z nutą ekstrawagancji kulinarnej. Mieści się na poznańskich Jeżycach, na ul. Mickiewicza 18/2.

Telefon 730 223 387

Udało Nam się dotrzeć do godziny 16, więc załapaliśmy się na Set Lunchowy w cenie 25 zł. W tym dniu był to indyk w sosie winogronowym, z kulebiakiem z ryżem i warzywami, sosem śmietanowym i sałatką z selera oraz żur wegetariański.
indyk w sosie winogronowym, z kulebiakiem z ryżem i warzywami, sosem śmietanowym i sałatką z selera Modra Kuchnia

indyk w sosie winogronowym, z kulebiakiem z ryżem i warzywami, sosem śmietanowym i sałatką z selera Modra Kuchnia

Danie smaczne. Kulebiak rewelacyjny, sałatka z selera w połączeniu z orzeszkami zaskakująca. Minus za indyka, którego były trzy cieniutkie plasterki i za dużą ilość sosu, a właściwie z nazwy dania dwóch sosów. Standardowa cena dania to 30 zł i jak na wielkość porcji uważamy, że zdecydowanie za dużo.

Żur smaczny, wyrazisty, z warzywami i chrzanem. Smakował jak na prawdziwym zakwasie, jednak jak dla Nas zbyt słony. Cena z menu 12 zł.
żur wegetariański Modra Kuchnia

żur wegetariański Modra Kuchnia

Ze standardowego menu skusiliśmy się na schab w sosie paprykowym z pieczonymi ziemniakami i surówką z pora. Poprosiliśmy o zamianę surówki na zasmażaną białą kapustę.

schab w sosie paprykowym z pieczonymi ziemniakami i surówką z pora Modra Kuchnia

Niestety to danie to wielkie rozczarowanie :/ W sosie był nie tylko schab, ale całe danie (wygląda jak zupa prawda?). Schab to nie schab, a kolejne trzy plasterki bardzo czosnkowej rolady ze schabu (rolady, czyli schab zawinięty z dodatkami). Ziemniaki koło pieczonych nie leżały, smakowały jak odgrzane wcześniej ugotowane. A zamiast kapusty dostaliśmy.. surówkę z pora.. Po zwróceniu uwagi, że prosiliśmy o zamianę Pani powiedziała, bo mąż się spieszył po syna do przedszkola, zgarnęła surówkę i nałożyła na to samo danie kapustę (oczywiście śmietana i kawałki pora w sosie paprykowym pozostały). Cena z karty 26 zł.


Miły gest dla klienta to darmowy starter w postaci pieczonego chlebka z olejem rzepakowym tłoczonym na zimno.

Modra Kuchnia

Modrą Kuchnię odwiedziliśmy z racji wielu pozytywnych opinii na jej temat (zarówno amatorów, jak i profesjonalistów) oraz chwalonej serwowanej w tym miejscu nowatorskiej kuchnii polskiej. Niestety Nas miejsce rozczarowało i ponownie nie wrócimy, ale jeśli Wy odwiedzicie to miejsce podzielcie się w komentarzu swoimi odczuciami (zdjęcia również mile widziane) :)


Modra Kuchnia

Komentarze