PIANO BAR RESTAURANT & CAFE

PIANO BAR RESTAURANT & CAFE mieści się na ul. Półwiejskiej 42 (Stary Browar). Jako, że restauracja należy do jednych z droższych My skorzystałyśmy z okazji i odwiedziłyśmy ją w ramach Restaurant Week :) Dzięki temu 3 dania otrzymałyśmy w cenie 39 zł.

Telefon 61 859 65 70

W ramach festiwalu do wyboru były dwa menu:
Tercet klasyczny piano, w skład którego wchodziły:
1. Carpaccio z marynowanego buraka z kiełkami groszku, prażonymi pestkami dyni i sosem chrzanowym podane z wypiekanym w naszej kuchni pieczywem włoskim i masłem ziołowym
Carpaccio z marynowanego buraka Piano Bar Restaurant & Cafe
Smaczne i ciekawe połączenie chrzanu i buraka :) Do carpaccio podano pieczywo z masłem i tu zaskoczenie nie czosnkowym, ale ziołowym, bardzo dobre i oryginalne. Ogromna szkoda, że tylko 5 buraczków..

2. Soczyste Skrzydełka z kurczaka marynowane w miodzie i ziołach podane na modrej kapuście z suszonymi owocami i ziemniaczanymi talarkami
Skrzydełka z kurczaka marynowane w miodzie Piano Bar Restaurant & Cafe
Najlepsza w tym daniu była kapusta :) Porcja mała, dla kobiety, bo mężczyzna by się nie najadł.. 3 skrzydełka i parę ziemniaczanych łódeczek (nie talarków).. Smaczne, ale bez zachwytów..

3. Szarlotka z kwaśnych jabłek na ciepło podana z konfiturą z żurawiny i lodami waniliowymi
Szarlotka Piano Bar Restaurant & Cafe
Szarlotka to to nie była, bardziej ciastko a'la francuskie z jabłkami podane z łyżeczką lodów. Deser najbardziej rozczarowuje z tego klasycznego menu.. 

oraz

Tercet egzotyczny piano, czyli kuchnia indyjska:
1. Indyjska zupa z soczewicy 
Indyjska zupa z soczewicy Piano Bar Restaurant & Cafe
Nie jest to krem, ale zupa z kawałkami warzyw i soczewicą, przyprawiona dość orientalnie, lekko ostra. Przystawka bardzo na plus :)

2. Kurczak Tikka Masala podany z ryżem i chlebkiem pita 
Kurczak Tikka Masala Piano Bar Restaurant & Cafe
I znowu porcja dla kobiety.. 4 kawałki kurczaka z sosem przyprawionym na ostro, z dodatkiem curry, imbiru i innych orientalnych przypraw. Mimo przypraw w sosie dominuje jednak papryka... Do dania podano dwa kawałeczki chlebka pita..

3. Mango Lassi
Mango Lassi Piano Bar Restaurant & Cafe
Bardzo smaczny deser!! Orzeźwiający i sycący. Mango Lassi to indyjski deser z mango i jogurtu naturalnego i mimo dodatku produktu mlecznego nie był on ciężki. Polecamy!!

PIANO BAR RESTAURANT I CAFE to miejsce nie dla każdego.. Droga restauracja, wykwintne dania, wystrój "weselny" :) no i obsługa.. bardzo zaangażowana, jednak osoby nieprzyzwyczajone do takiego zainteresowania klientem mogą się czuć tu nieswojo i niekomfortowo.. Zdecydowanie lokal bazuje na stałych klientach.. Wystrój Piano Bar Restaurant & Cafe

Komentarze