BROCCI

Restauracja włoska i pizzeria na poznańskich Jeżycach - BROCCI, ul. Kraszewskiego 14

Telefon 511 767 511

Miejsce tejstowane najpierw przez Nas, a później również wielokrotnie przez znajomych:) Restauracja słynie głównie z pizzy i makaronów, ale warto sprawdzić na funpage na fb jakie danie extra w danym dniu lokal proponuje:)

Zamówiłyśmy danie extra, czyli faszerowaną szpinakiem baby i gorgonzolą pierś kurczaka z sosem Amaretto podana na lekko pikantnym ryżu 22 zł. 
faszerowana szpinakiem baby i gorgonzolą pierś kurczaka z sosem Amaretto w Brocci

Danie bardzo smaczne, a porcja ogromna!! Pierś przyrządzona w sam raz, nie była sucha, za to obficie wypełniona szpinakiem. Sos bardzo ciekawy, śmietanowy, lekko słodki, z wyczuwalnym aromatem sera. Do tego sałatka z rukoli, pomidorków koktajlowych, ogórka i czerwonej cebuli z sosem vinegrette. No i ryż uzupełniający danie. Minus - duże plastry czosnku wszędzie!! W smaku nie był bardzo wyczuwalny, za to można go było jeść widelcem jak normalne warzywo.. Był w sosie i tu nie przeszkadzał, ale również w ryżu.. i tu już nie pasował ni w ząb..
Wystrój nie-włoski, minimalistyczny. Lokal mały, raptem kilka stolików, ale jako że słynie on z pizzy, którą większość osób zamawia na wynos, wystarczający.

wystrój Brocci
wystrój Brocci

Ceny bardzo przystępne, ciekawe menu, za to obsługa niestety zdecydowanie na minus..:( Obsługiwała Nas młodziutka dziewczyna, z którą Nasza konwersacja ograniczyła się do zamówienia i podania ceny.. Nie zaproponowała nic do picia, mimo, że obok za szkłem widać było dzbanki ze świeżymi sokami, ani nie poinformowała o czasie oczekiwania (ponad pół godziny). Nie jesteśmy przekonane, czy potrafiłaby doradzić przy zamówieniu osobie niezdecydowanej.. :/


wystrój Brocci

BROCCI zdecydowanie polecamy!! Świetna restauracja na Jeżycach. Z racji bliskiego położenia od miejsca pracy z pewnością wrócimy tu nie raz :) Do zobaczenia!! :)


A to Wasze zdjęcia z wizyty w BROCCI :) Z dopiskiem "Pizza rewelacja - ciasto chrupiące, grubość idealna" :))
Pizza Brocci

Makaron w Brocci

Makaron w Brocci

Komentarze