RICO'S KITCHEN - MADE IN CHINA

Rico's kitchen / Made in China restauracja chińska, która mieści się w Poznaniu, na ul. 27 grudnia 9

Telefon 61 883 48 50

Restauracja położona jest w centrum Poznania, blisko OKRĄGLAKA, naprzeciwko PLACU WOLNOŚCI, a jej największymi zaletami są smaczne jedzenie oraz niskie ceny.
Wygląd samej knajpy jest dość surowy i sprawia wrażenie jakby była w trakcie remontu, co dodaje jej jednak osobliwego klimatu. 

A teraz przejdźmy do tego co dla każdego klienta najważniejsze, czyli jakość potraw :) W Rico's byłyśmy już kilkanaście razy, a nasze podniebienia podbiły: 

1. Kurczak słodko-kwaśny w stylu Hong Kong (w tempurze) 21 zł
Kurczak słodko-kwaśny w stylu Hong Kong Rico's kitchen Made in china

2. Kurczak w sosie sojowym z warzywami i orzeszkami  21 zł
Kurczak w sosie sojowym z warzywami i orzeszkami Rico's kitchen Made in china

3. Bakłażan w sosie sojowym z kurczakiem 24 zł
Bakłażan w sosie sojowym z kurczakiem Rico's kitchen Made in china


Dodatki:
1. Smażony ryż katoński - cena w zależności od wielkości porcji 5 zł/15 zł/20 zł (na zdjęciu porcja za 5 zł)
Smażony ryż katoński Rico's kitchen Made in china

2. Makaron z warzywami - cena w zależności od wielkości porcji 5 zł/15 zł/20 zł (na zdjęciu porcja za 5 zł)
Makaron z warzywami Rico's kitchen Made in chinaNie polecamy:

1. Pierogi z wołowiną (20 szt.) 30 zł 
Pierogi z wołowiną Rico's kitchen Made in china

Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo apetycznie, niestety  żadna z nas nie była w stanie ich przełknąć (szczególnie z powodu bulionu "porowego"??, który zabijał smak mięsa i ciasta). Wygląda to tak, że po przepołowieniu widelcem wypływa z nich brunatna ciecz o nieprzyjemnym zapachu. Smak i zapach nie wart ceny.

Porcje serwowane w lokalu są obfite :) Niestety talerze, które mamy do dyspozycji są za małe. Zastawa składa się z 4  miseczek do zupy oraz 4 talerzyków (wielkość porównywalna do tych deserowych, które posiadamy w domu). 
Rico's kitchen Made in china
W menu mamy do wyboru kilka opcji dań głównych, zarówno w wersji z mięsem, z rybą lub owocami morza, jak i wegetariańskiej oraz duży wachlarz dodatków. Napoje serwowane w restauracji są bardzo małe i drogie,  np.  woda gazowana albo niegazowana 0,3 lub soki 0,2 kosztują 5 zł.  
Dokonując zamówienia pamiętajcie żeby określić, czy chcecie standardową ostrość potraw, czy wolicie łagodniejsze smaki :)
Co do sztućców dostajemy jedynie widelec i pałeczki wielokrotnego użytku. Pierwszy raz w lokalu spotkałyśmy się z tym, że pałeczki nie są złączone i zapakowane, lecz rozpakowane i na dodatek nie do kompletu! Uważamy, że taka restauracja powinna zainwestować w jednorazowe pałeczki, tym bardziej, że ich koszt jest niewielki, a zadowolenie gości z obsługi w dzisiejszych czasach bezcenne :) 
Zdecydowanie brakuje dodatkowych chochli do nabierania potraw na swój talerzyk. O ile nie przeszkadza to, gdy jesteśmy w grupie znajomych i dłubanie jednym widelcem w każdej potrawie nie jest kłopotliwe ;) o tyle może stać się to problematyczne na bardziej oficjalnych spotkaniach. 
Rico's kitchen Made in china
Rico's kitchen Made in china

Komentarze

  1. Po kolejnej wizycie w Rico's Kitchen zaobserwowałyśmy małą poprawę, ale nadal to co najbardziej szwankuje to kiepska OBSŁUGA :( Kelnerki nieobecne, niedoinformowane, niedoświadczone, nieodpowiednie po prostu nie na swoim miejscu. Albo porządne szkolenie, albo wymiana staffu :/ Lokal nie posiada koncesji na piwo, więc obsługa sugeruje, aby przynosić je ze sobą - odsyła nawet do sklepu. Żenada! Nowość - można płacić kartą, ale tylko gdy jest prąd, dla nas niestety go zabrakło :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Wszelkie komentarze obraźliwe, wulgarne lub zawierające reklamy zostaną usunięte. Za wszystkie pozostałe bardzo dziękujemy :) I szczerze do komentowania zapraszamy :D