Knajpka na Fyrtlu

Knajpka na Fyrtlu 
bar, który mieści się na Jeżycach, koło rynku jeżyckiego, na ul. Kraszewskiego 7

Telefon 884 305 200

Bar malutki - dwa stoły i dwie dłuższe lady. To co przykuwa wzrok to słowniki gwary poznańskiej wiszące na ścianach. Lokal odwiedziłyśmy skuszone wieloma pozytywnymi opiniami na jego temat. Jednak tuż po wejściu widząc, że dania nie są przygotowywane na bieżąco, lecz podawane z bemarów Nasze nastawienie do miejsca odrobinę przygasło.. 

Blogerzy i internauci szczególnie polecali popisowe danie Knajpki, czyli kaczkę po poznańsku, dlatego szłyśmy z zamiarem jej skosztowania. Wszystko zmieniło się w lokalu.. Jak się okazało dania podawane są na styropianowych talerzach, a je się plastikowymi sztućcami... Dlatego właśnie z kaczki zrezygnowałyśmy, a w zamian zamówiłyśmy:

1. Kurczaka w curry 15 zł - smaczny, duża porcja, sos lekko ostrawy.
Kurczak w curry Knajpka na fyrtlu

2. Mirunę w cieście pomarańczowym 19 zł - ryba smaczna, ciasto miało posmak pomarańczy, jednak całość, jako że podawana z bemara nie była chrupiąca i świeciła się od tłuszczu.
Do każdego dania do wyboru ryż, frytki lub ziemniaki oraz surówka (smakowała jak kupna).
Mirunę w cieście pomarańczowym Knajpka na fyrtlu

Na deser:
3. Budyń śmietankowy z wiśniami 3,50 zł - mleko + budyń z paczki, wiśnie w gęstym sosie - podawany jest na zimno, nie zachwyca. 
Budyń śmietankowy z wiśniami Knajpka na fyrtlu

Obsługa bardzo sympatyczna, potrafi doradzić. 
Wystrój Knajpka na fyrtlu


Miejsce polecić możemy jedynie osobom mało wymagającym. Biorąc pod uwagę relację jakości do ceny oraz sposób podania lepiej, smaczniej i taniej możecie się najeść w barze mlecznym lub typowych lokalach z domowymi obiadami.

Komentarze