Mamasitas - restauracja meksykańska

Mamasitas - kuchnia meksykańska w Poznaniu, na ul. Taczaka 24

Facebook
Telefon 61 225 77 55

Lokal nie należy do największych, pomieści około 50 osób. Wystrój nowoczesny, ale wpisujący się w klimat Meksyku, kolorowe ściany i czerwone poduchy przykuwają wzrok. Już od progu czuć bardzo przyjemny zapach smażonego mięsa. Posiłki przygotowywane są na oczach klientów, co daje Nam gwarancję świeżości serwowanych potraw. Menu znajduje się na każdym stoliku.

Zamówiłyśmy:
1. Nachosy Supreme Pequeno 10 zł, czyli chipsy kukurydziane podawane z rozpływającym się serem, puree fasolowym, papryczkami jalapeno, czarnymi oliwkami, pomidorami, sosem guacamole i gęstą śmietaną z kawałkami grillowanego kurczaka (w marynacie autorskiej restauracji).
Sos guacamole dla Nas rewelacja, kurczak świetnie wysmażony, cała potrawa przepyszna, idealny starter do podróży po Meksyku.
Nachosy Supreme Pequeno Mamasitas

2. Mamasitas Special 27,90 zł, czyli zestaw, który składa się z mniejszych dań z karty: z dwóch enchiladas, dwóch tacos i jednej tostady. Podawany z meksykańskim ryżem, fasolą pinto i sałatką. Nasza opcja była oczywiście z mięsem, ale do wyboru jest również zestaw wegetariański. Danie idealne dla dwóch osób. Mięso (zarówno kurczak, jak i wołowina) bardzo dobrze przyprawione i wysmażone. Nasza uwaga do zestawu jest taka, że jedząc poszczególne dania mamy wrażenie, że jest to ciągle ta sama potrawa (identyczny placek z dodatkami pomidora, papryczek jalapeno, oliwek, sera oraz mięsa, różnią się formą podania). Druga sprawa i ostrzeżenie dla Was, zarówno w tostadzie, jak i tacos tylko placek i mięso są ciepłe, dlatego całość wydaje się być letnia. Jeśli preferujecie gorące posiłki zasmakują Wam enchiladas, które są zapiekane w całości. Ryż w zestawie również powinien być ciepły, więc jeśli otrzymacie chłodny poinformujcie kelnerów, gdyż bez problemu przyniosą Wam gorącą porcję.
Całość sycąca, ale za razem lekka, nie obciążająca Naszych brzuszków. 
Mamasitas Special

Pamiętajcie, że zawsze możecie wybrać ostrość potraw, u Nas była ona na poziomie drugim z czterech możliwych.

Spora część Menu to napoje. Mamy tu do wyboru: napoje zimne i ciepłe 


oraz różnego rodzaju alkohole: piwa, wina w karafkach, butelkach lub kieliszkach, wina domowe, a także meksykańskie drinki.


Obsługa na najwyższym poziomie, potrafi doradzić i polecić  dania popisowe restauracji. 
My z pewnością jeszcze tam wrócimy na chili con carne
wystrój Mamasitas

Jeżeli brakuje Wam trochę pikanterii w życiu polecamy wybrać się do Mamasitas :)

Komentarze